Mentorlar

MENTORLARIMIZ Bİ’ TIK UZAKTAYDI

GençYaratıcı Yarışma’nın diğer yarışmalardan farkı, GençYaratıcı Ajansı’nda olduğu gibi, yarışmanın brifi için katılımcılara destek olacak mentorların bulunmasıydı. Mentor görüşmeleri, Alper Pala, Engin Kafadar, Volkan Bintepe ve Yavuzhan Gel’in katılımıyla gerçekleşti. Bu mentorlar, ajanslarda çalışan kreatif direktörlerden ve yaratıcı grup başkanlarından oluşuyordu. Mentor görüşmeleri sonrasında ise katılımcılar, tüm gece boyunca çalışıp 30.05.2020 sabahına kadar tasarladıkları işlerini festival ekibi ile paylaştı.

ALPER PALA

M.S. 1975 doğumluyum. 20 yıldır reklamcılık yapıyorum. Yazar kökenli reklamcıyım. Profesyonel kariyerim boyunca sırasıyla Leo Burnett, Young&Rubicam, Alametifarika ve DDB&Co. isimli reklam ajanslarında çalıştım. Ulusal ve uluslararası markalara hizmet verdim. Ödül için yapmadım ama ulusal ve uluslararası ödüllere layık görüldüm. Şu an kurucu ortağı olduğum THE isimli reklam ajansında CCO göreviyle çalışıyorum.

Boş zamanlarımda kendimi dinlendirmek için tiyatro oyunları ve senaryolar yazıyorum. Devlet Tiyatroları Repertuvarı’na girmiş Taksimetre isminde bir oyunum ve Uçak Gemisi ismiyle yayımlanmış bir kitabım var. Özel ilgi alanımda bilim ve teknoloji olduğu kadar gericilik ve yobazlık da var. Zira reklamcının konu ayırma lüksü yok. Tıbbi terim üzerinden vecize uydurarak bitirecek olursak; reklamcı dediğin insan, iletişim dünyasının genel cerrahıdır.

ENGİN KAFADAR

Anadolu Üniversitesi Grafik Sanatlar Bölümü mezunu olan Engin Kafadar 1.5 yıl araştırma görevlisi olarak çalıştıktan sonra 1996’da İstanbul’a döndü. Sırasıyla, Art Group, Alice/BBDO, ATCW ve RPM/Radar’da çalıştıktan sonra 2001 yılında girdiğiMarkom / LEO BURNETT’te 6,5 yıl yaratıcı yönetmen olarak çalıştı.

Markom /Leo Burnett bir okul gibiydi. Daha sonra kısa bir süre Manajans/JWT Yaratıcı Yönetmenliği döneminden sonra 7 yıl Grey / istanbulda Yaratıcı Yönetmenlik görevini üstlendi. Kısa bir dönem Geometry Global İstanbul da Yaratıcı Yönetmen olarak bulundu.

VOLKAN BİNTEPE

ATL ajans hayatına Lowe İstanbul’da Efes, Hasbro ve birçok Unilever markalarına reklam yazarı olarak hizmet vererek başladı. Kariyerine Leo Burnett’te devam ederek FIAT, Mey İçki, Bilyoner gibi markalarla çalıştı.

Y&R İstanbul’da (VLMYR) Danone, Burger King, Pierre Cardin, AvivaSA, Opel gibi pek çok markanın yaratıcı ekip başkanı olarak çalıştıktan sonra Team Red’de Vodafone’dan sorumlu olarak bu göreve devam etti.

2018’de ajans hayatına kısa bir ara vererek freelance projelerde çalışmaya başladı. Farklı alanlarda yaptığı projelerin ardından McCann İstanbul ekibine katıldı. 

Yavuzhan Gel

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Galatasaray Üniversitesi’nde İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler alanında yüksek lisans yaptı.

Daha önce yerel ve global ajanslarda kreatif direktörlük görevi yapan Yavuzhan Gel, birçok markanın kampanyalarını yönetti. Bu kampanyalarla Cannes Lions, Golden Drum, Eurobest, New York Festivals, Epica gibi uluslararası yarışmalarda ve Kristal Elma, Felis, Effie gibi yerel yarışmalarda 100’den fazla ödül aldı.

2019 Aralık itibariyle YW Istanbul bünyesinde Yönetici Kreatif Direktör olarak çalışıyor.