SELİM ÜNLÜSOY

SELİM ÜNLÜSOY

Biography

Aslında bilmeniz gereken tek şey, kendisiyle işi olanların kariyerlerinin en iyi işlerini çıkarmaları için uğraştığı. Gerisi laf:

Ogilvy İstanbul’un Yönetici Yaratıcı Yönetmenliğinin yanı sıra Avrupa İletişim Ajansları Birliğinin bir parçası olan EDCOM’un yönetim kurulu üyesi. Ogilvy İstanbul öncesinde Leo Burnett Moskova ve İstanbul, Lowe İstanbul ve DDB&Co.’da çalıştı ve ajansın Cannes Lions’da yılın en başarılı 3 ajansı olmasında önemli rol oynadı. Yerel ve global birçok markanın doğmasına, gelişmesine ve ilerlemesine katkıda bulundu.

Selim’in çalışmaları Cannes Lions, Golden Drum, One Show, New York Festivals, London International Awards, Epica, Kristal Elma, Kırmızı gibi hem uluslararası hem de yerel festivallerde 60’dan fazla ödüle layık görüldü. Çalışmaları Beaux Art Magazine, Lüerzer’s Archive gibi birçok dergide yayınlandı. Ayrıca ulusal ve uluslarası yarışmalarda jüri üyesi olarak görev aldı.Farklı objeleri mat siyaha boyamanın dışında ajans ötesinde çeşitli dijital girişimler ve branding projeleriyle uğraşıyor.