METİN SALT

Genel Müdür / Vestel Ventures

METİN SALT

Genel Müdür / Vestel Ventures

Biography

Metin Salt, Vestel grubunun teknoloji firması olan Vestek A.Ş’nin kurucusu aynı zamanda Genel Müdürüdür. Teknoloji firmalarında yöneticilik yapmasının yanı sıra aynı zamanda teknoloji alanında da köşe yazarlığı yapmaktadır. Araştırma, gelecek, iletişim, iş yaşamı, kişisel gelişim, teknoloji gibi alanlarda da yazıları bulunmaktadır.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünü bitiren Metin Salt aynı zamanda burada yüksek lisansını da tamamlamıştır. TUBİTAK’ta çalışmış birçok projede yer almış, uluslararası patent sahibi olduğu ürünlerin sayısı da oldukça fazladır.

​Profesyonel yönetici ve araştırmacı olan Metin Salt, Türk Hava Kuvvetleri’nde görev yapmış. F 16 elektronik harp eğitim sistemi tasarım ve planlamasını Havelsan ile ortaklaşa çalışma ile gerçekleştirmiştir. 1997’de ABD’de Silikon Vadisi’ne taşındı ve iletişim şirketlerinde çeşitli yönetim kademelerinde görev aldı. Birçok dalda ödül alan Metin Salt Türkiye’de tasarlanan ilk görüntü işleme yongası ve internet televizyonculuğunun ilk örnek uygulamasını gerçekleştiren ekiplerle çalışmış ve onlarla yöneticilik yapmıştır.