Serdar Kuzuloğlu

Internet Ekipler Amiri

Serdar Kuzuloğlu

Internet Ekipler Amiri

Biography

1995’te girdiği medya sektöründe çeşitli gazete, dergi, radyo ve televizyon kanalında birçok farklı görev üstlendi. Bu süreçte trendleri ve teknolojiyi takip ederek okuyucu, dinleyici ve izleyicilerime aktarmaya çalıştı. Bu çabasını mümkün olan her fırsatta ve şekilde sürdürüyor.

Posta, Fanatik, Milliyet, Finansal Forum, Radikal ve Cumhuriyet gazetelerinde yazdı (ve Cumhuriyet hariç hepsinin web sitelerinin kuruluşunda görev aldı).

Yanı sıra PC WORLD,  ComputerWeek, .net, Paprika dergilerinde düzenli köşe yazıları yazdı.Radyo Kozmos ve NTV Radyo’da uzun yıllar program yaptı.

Technology Channel, Business Channel, TRT’de TV programları hazırlayıp sundu.

Yeni Nesil Hizmetler Direktörü olarak çalıştığı Doğan TV Holding’de grubun tüm markalarının dijital kurulumlarını tamamladı, stratejilerini belirleyerek yönetti.

MYK Medya adıyla kurduğu dijital ajansta elliye yakın iç yapım kanala sahip internet televizyonu Televidyon, birçok ilke imza atan teknoloji haber portalı Yahoyt, lokasyon tabanlı sosyal ağ Kaybolduk.biz ve Türkiye’nin ilk nostalji temalı video sitesi Alkışlarla Yaşıyorum gibi hala gururla andığı bir dizi projeye ev sahipliği yaptı.

Kurucuları arasında yer aldığı İstanbul Bilgi Üniversitesi / Next Academy’de ‘Sosyal Medyada İletişim ve Pazarlama’ başlıklı yüksek lisans dersini verdi.

2014’te başladığı Haftanın Özeti blog serisini taşındığı Dünya Halleri sitesinin Yayın Yönetmenliğini 2019’a dek sürdürdü.