Can Faga

Yönetici Kreatif Direktör / Publicis One

Can Faga

Yönetici Kreatif Direktör / Publicis One

Biography

ECD @ Publicis Groupe

Türkiye’nin en fazla ödül kazanan yaratıcılarından biri. Mediacat dergisi tarafından “Reklam sektörüne yön verecek 10 yaratıcı yönetmen” arasında gösterildi.

Faga, Publicis’e katılmadan önce sırasıyla Ogilvy, McCann, Rafineri, DDB&Co. ve MullenLowe’da çalıştı. Radikal Gazetesi ve CNN Türk markalarıyla 2011 ve 2012 yıllarında arka arkaya Cannes Lion’ta 2 ödül kazandı. Üçüncü Aslan’ını da 2014 yılında OMO kampanyasıyla elde etti. 3 Cannes Aslan’ı ve 13 Shortlist başarısının yanısıra Eurobest, Golden Drum, Epica, Effie, Kristal Elma ve Felis ödüllerinden kazandıklarıyla birlikte, ödüllerden yana iyi bir mal varlığı bulunuyor. Türk Hava Yolları “Iğdır” reklam filmiyle Türkiye’nin yurtdışındaki ilk Film Grand-Prix’ini kazandı. Bu, Faga’nın kariyerindeki beşinci Grand-Prix’iydi.

2015 Yılında Publicis Istanbul’a Yönetici Kreatif Direktör olarak transfer olan Faga, Publicis’te geçirdiği 3 senede kazandığı 114 ödülle Publicis tarihinde o güne kadar kazanılmış tüm ödüllerin toplamından daha fazla ödül kazandı. 2019 yılında 6 Effie kazanarak “Yılın En Etkin Ajansı” seçildikten hemen sonra, Campaign “Agency Of The Year” ikincilik ödülünü ve Onur Ödülü’nü de koleksiyonuna eklemeyi başardı.

Can bugün tüm Publicis Groupe ajanslarının kreatif sorumluluğunu üstlenmiş durumda.